2020’de Yapay Zekanın Gerçek Dünyadaki En İyi 10 Uygulaması – Hayatizm

2020'de Yapay Zekanın Gerçek Dünyadaki En İyi 10 Uygulaması

2020’de Yapay Zekanın Gerçek Dünyadaki En İyi 10 Uygulaması

Yapay zeka! Bu ince teknolojinin dünyayı bu kadar fırtınaya sürüklemesi şaşırtıcı. Yapay zeka, gelecekteki iş gücü için becerilerin artırılmasından akıllı güvenlik kameraları sağlamaya kadar, yavaş yavaş yarının geleceğinin ayrılmaz bir parçası haline geliyor.

AI, akıllı ve verimli bir toplumu şekillendirerek her geçen gün büyüyor ve yeni teknolojinin bilgisayar teknolojisinin insanlığa verdiği en önemli araçlardan biri olduğu şimdiden kanıtlandı.

Yapay zekanın sektöre eklenmesi, iş dünyasının yeni bir baskısı gibidir. Tahmin, AI pazarının 2025 yılına kadar 190 milyar ABD dolarına çıkması gerektiğini belirtiyor, kaynak ~ Markets and Markets Research Firm.

Yapay zeka ve makine öğreniminde yapılan ve sektörün benzeri görülmemiş bir dönüşüm geçirdiği son yenilikler sayesinde.

Yapay zekanın en iyi uygulamalarından bazılarını daha derinlemesine inceleyelim.

1. Sağlık hizmetlerinde yapay zeka

COVID-19 küresel bir krize dönüşürken, AI, virüsü takip etmek için onu kullanan ilk savunma hattı oldu. Bu benzeri görülmemiş durumda, AI, klinisyenlerin ve tıbbi görevlilerin işlerini azaltmaya yardımcı olmak için devreye giriyor.

Radiology dergisinde yayınlanan yakın tarihli bir araştırmaya dayanarak, derin öğrenme yardımıyla bahsedildi, COVID-19, zatürree veya diğer akciğer hastalıklarına yakalanmış bir topluluktan ayırt edilebilir.

2. İçerik oluşturmada AI

Kelime Ustası, verileri anlayışlı bir anlatıma dönüştürebilen yapay zeka destekli bir araç. Tableau, PwC, Yahoo ve Microsoft gibi teknoloji devleri, Wordsmith’i bir yılda yaklaşık 1,5 milyar içerik parçası üretmek için kullanıyor.

3. Yapay yaratıcılıkta AI

AI, harika ressamların tarzını taklit ederek ve pop baladları oluşturmaya veya film yapımında bilinçli kararlar almaya yardımcı olarak harikalar yarattı. Yapay zekanın ne kadar ileri gidebileceğini hiç merak ettiniz mi? Diğer 30 düşünce lideri ve yapay zeka uzmanı ile yapılan bir sohbet, yapay zekanın tek başına bir sanat eserinin gerçek yaratıcı ortağı olma yeteneğini genişletme konusundaki farklı algıları gözler önüne serdi. Burada bir tartışmaya girmeyelim ve daha ziyade AI’nın ne kadar genişleyebileceğine odaklanalım. 2016 yılında, IBM Watson’ın bilişsel platformu, Morgan adlı bir filmin ilk yapay zeka fragmanını oluşturmak için kullanıldı.

Yapay zekanın Morgan filmindeki rolü, yapay zekanın derin öğrenmeyi kullanarak ne kadar ileri gittiğini göstermek için birçok yaratıcı çabayı tasvir ediyor.

4. Sohbet robotlarında AI

Konuşma uygulamaları her geçen gün olgunlaşıyor. Örneğin, Alexa, istenen eylemleri gerçekleştirmek için insan dilini tercüme etme yeteneği sağlar. Sohbet robotları, Cortana, Google Assistant ve Cortana gibi sanal asistanlar biçiminde günlük hayatımıza zaten yerleştirilmiştir .

Grand View Research tarafından hazırlanan bir rapor, chatbot pazarının büyümesinin 2025 yılına kadar 1,25 milyar ABD dolarına yükseleceğinden bahseden bir tahminde bulundu. Ayrıca, Oracle tarafından 2016 yılında yapılan bir anket, çoğu işletmenin zaten sohbet robotlarını kullandığını veya bunları sonuna kadar kullanmayı planladığını söyledi. 2020.

5. Uzay araştırmalarında yapay zeka

Gökbilimciler şimdi, uzaktaki bir gezegen güneş sistemini belirlemek için bir Kepler teleskopu kullanılarak elde edilen yıllarca verileri incelemek için AI kullanıyor. Yapay zeka ve makine öğrenimi, bu mesafeden verileri işleyebilmenin en iyi yolları olmuştur. NASA, uzaydaki sorunları çözmek için AI kullanıyor.

Kepler-90i – Güneş benzeri bir yıldız olan yıldızı Kepler-90’ın yörüngesinde dönen cızırtılı, sıcak, kayalık bir gezegen – Google’ın makine öğrenimi kullanılarak bulundu. 

NASA, Kepler-90 yıldız sisteminin güneş sistemimizin mini bir versiyonu olduğunu doğruladı.

6. Sosyal medyada AI

Bilgi sadece bir tık ötede, buna inanıyoruz, değil mi? Hepimiz bundan etkileniyoruz, sosyal medyanın günlük hayatımızın önemli bir parçası haline gelmesinin nedeni.

Bazıları aynı fikirde olabilirken, bazıları aynı fikirde olmasa da, çoğumuz Facebook, Instagram ve Twitter gibi platformlara bağımlıyız. Kuşkusuz, bu platformların çevrimiçi dünyada tanınması ve tanınması için birçok girişimci, kuruluş ve diğer profesyoneller için ve makul bir maliyetle iş ürettiği kanıtlanmıştır.

Bu stratejinin ortaya çıkması için, işletmeler yapay zeka ve araçlarından maksimum fayda sağlamak için odaklanmaya başladı. Örneklerden bazıları, sosyal siteler için içeriğin optimizasyonunu, sohbet robotlarını kullanarak, iş büyümesinin tahminini, tatmin edici müşteri hizmetlerini ve sosyal medya platformlarında kullanıcı deneyimini iyileştirmeyi içerir.

7. Otonom araçlarda AI

Otonom araçlar kasabanın konusu oldu. Yapay zekanın sürücüsüz arabalarla yakından bağlantılı olmasının nedeni bu bir hayal ürünü değil, gerçekleşiyor. Tesla ve Waymo, sürücüsüz arabalara büyük yatırım yapmaya başladı. AI sistemi, aracın kamerasından, radarından, bulut hizmetlerinden ve GPS’den veri toplar ve aracı çalıştırmaya yardımcı olan kontrol sinyalleri üretir.

Önümüzdeki yıllarda sürücüsüz arabalar, ulaşım sisteminde devrim yaratacak.

8. Tarımda AI

Şirketler, ekinleri insanlara kıyasla önemli ölçüde daha yüksek hacimde ve daha hızlı bir şekilde hasat etmek için robotlar tasarlıyor.

Robotların yanı sıra şirketler, dronlar veya yazılım tabanlı teknoloji yardımıyla toprağın ve mahsulün sağlığının izlenmesinde toplanan verileri işlemek için derin öğrenme ve bilgisayarla görme algoritmalarını kullanmaya başladı. Bitkilerdeki kusurları ve besin eksikliklerini belirlemek için Blue River Technology ve Plantix.

9. Pazarlamada AI

Pazarlamacılar, stratejiler, planlar, kampanyalar oluşturmak, büyümeyi ölçmek ve ihtiyaç duyulan her yerde ve her yerde ince ayar yapmak için tonlarca çaba sarf ediyor. AI’nın tüm bu görevleri sizin için kolayca otomatikleştirebileceğini biliyor muydunuz?

 2019’da yapılan bir araştırma, pazarlama ve satış ekibinin yüzde 40’ının departmanı başarının zirvesine doğru yönlendiren işlerinde açıkça veri bilimi ve yapay zeka kullandığını söylüyor.

10. Bankacılık ve finansta AI

Yeni teknoloji, sahtekarlık işlemlerine karşı savaşmak için analitiği güçlendirdiği için bankacılık endüstrisinin geleceği olmaya aday. Bir Japon finansal holding şirketi olan Nomura Securities, deneyimli hisse senedi ticaretinin içgörülerini analiz etmeye yardımcı olmak için AI kullanmaya başladı.

Yapay zeka bir teknoloji olarak hızla büyüyor. Hayatlarımızı zenginleştirmek ve bu toplumu yaşamak için daha iyi bir yer haline getirmek için buradadır.


Commercials