Stephen Hawking’in Geleceğe Yönelik 5 Teorisi – Hayatizm

Stephen Hawking'in Geleceğe Yönelik 5 Teorisi

Stephen Hawking’in Geleceğe Yönelik 5 Teorisi

Stephen Hawking bize ilham veren parlak bir astrofizikçiydi. Bu vizyon sahibi fizikçi, kara delikler, kuantum mekaniği ve fiziksel kozmoloji çalışmalarında entelektüel bir liderdir. Bizi güldürdü. Bizi meraklandırdı. Bizi hayal ettirdi. Hawking, insanlığı koruma konusunda tutkuluydu ve önümüzdeki yıllarda birçok zorlukla karşılaşacağını tahmin ediyordu.

Bunlar, en korkunç tahminlerinden birkaçı:

1) Yapay zeka, insanlığın başına gelen “en kötü şey” olabilir:

Hawking, yapay zeka alanındaki ilerlemelerden elde ettiğimiz büyük fırsatları fark etti, ancak tehlikeler konusunda da uyardı. Hawking, Web Zirvesi’nde söyledi. “Yapay zeka tarafından sonsuza kadar yardım edilip edilmeyeceğimizi ya da onun tarafından görmezden gelip gelmeyeceğimizi ve onun tarafından kenara atılacağını ya da tahrip edileceğini bilemeyiz.”

Hawking, şimdiye kadar geliştirilen ilkel yapay zeka biçimlerinin insanlar için çok faydalı olduğunu kanıtladığını söyledi; aslında, AI’nın temel bir biçimini dahil etmek yeterince iyidir. Ancak Hawking, insanlarla eşleşebilecek veya onları geçebilecek gelişmiş makine zekası biçimlerinin sonuçlarından korkuyordu.

Çünkü AI sonsuz öğrenme gücünü verdiyse, “insanlardan daha iyi performans gösterecek yeni bir yaşam biçimi” ortaya çıkaracaktır.

2) İnsanların Dünyayı terk etmesi gerekiyor:

Hawking, “Bir milyon yıl daha devam etmemiz gerekirse, geleceğimiz daha önce kimsenin gitmediği cesurca gitmekten geçiyor” dedi. Alanımız tükeniyor ve gidebileceğimiz tek yer başka dünyalar. Diğer güneş sistemlerini keşfetme zamanı.

Hawking’e göre, dünya asteroitler, süpernovalar, aşırı nüfus ve doğal afetler gibi astronomik olayları yaşama tehlikesiyle karşı karşıyaydı. “Bizi kendimizden kurtaran tek şey yayılmak olabilir. İnsanların Dünya’yı terk etmesi gerektiğine ikna oldum. “

3) Uzaylılar bizimle karşılaşırsa, koşmalıyız:

Hawking’in inancı, insanlar kaçınılmaz olarak uzaylılarla karşılaştıklarında kaçmamız gerektiğiydi. Hawking, “Uzaylıların, gezegendeki tüm kaynakları tüketmiş olan devasa gemilerde var olabileceğini hayal ediyorum. Bu tür gelişmiş uzaylılar, ulaşabildikleri her gezegeni fethetmek ve kolonileştirmek isteyen göçebe olabilir. “

Orada olabilecek herhangi bir uzaylı medeniyetini denemeye aktif olarak selam vermesi konusunda uyardı. ”Uzaylılar bizi ziyaret ederse, sonuç Kolomb’un Amerika’ya ayak bastığı zamanki gibi olacaktı, bu da Yerli Amerikalılar için iyi sonuç vermedi” dedi.

4) İklim değişikliği gezegenimiz için sonun habercisi olabilir:

Küresel ısınma, gezegendeki yaşama yönelik en büyük tehditlerden biri olacak. Hawking, iklim değişikliğinin gezegenimiz için sonun habercisi olabileceği iddiasında birçok bilim insanına katıldı. Elbette, iklim değişikliği hepimizi öldürebilir, ancak bu mutlaka olacağı anlamına gelmez   . Hawking’e göre, henüz kıyamet gününde değiliz ve bu şekilde tutmak eylemlerimiz ve yaratıcılığımıza bağlı.

5) Muhtemelen Yakında Uzaylılarla Karşılaşmayacağız:

Uzaylı medeniyetiyle ilgili endişelerine rağmen Hawking, bu uzaylı istilasının yakın zamanda gerçekleşeceğini asla söylemedi. Nisan 2016’da bir konferansta en azından önümüzdeki 20 yıl boyunca uzaylılardan arınmış olacağını açıkladı. Yabancı yaşam bulma olasılığı düşüktür. Ancak Kepler görevinden elde edilen keşifler, sadece galaksimizde milyarlarca yaşanabilir gezegen olduğunu gösteriyor. bu yüzden, dışarıda başkaları da var gibi görünüyor.


Commercials